Problem z Instagramem, działanie zablokowane, czy to ban?

Problem z Instagramem, działanie zablokowane, czy to ban?

Nie jestem ekspertem i nie planuję się na takiego kreować! Jestem użytkownikiem Instagrama i jakiś tydzień temu napotkałam problem.

Zalatany okres, dużo się działo. Zaczęło się jakoś tak, że pewna Pani przywłaszczyła sobie moje zdjęcie. Nie miałam czasu, żeby coś z tym zrobić od ręki. Uznałam, że łatwiej mi będzie zadziałać z kompa. Zapomniałam hasła, więc ustawiłam nowe. Oczywiście mam uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Zanim się ogarnęłam, już mnie Pani zablokowała i moje zdjęcie usunęła. Są ważniejsze rzeczy w życiu, temat zapomniany.

Przyszedł weekend, ciut więcej czasu wolnego z doskoku, ale aktywność większa, w stosunku do tego jak się zachowywałam w ciągu tygodnia, choć bez przesady. Niby wszystko ok, ale wieczorem, widzę komunikat: „Działanie zablokowane. To działanie zostało zablokowane. Spróbuj ponownie później. Aby chronić naszą społeczność, ograniczamy pewną zawartość i działania. Poinformuj nas, jeśli się pomyliliśmy.”

Szybka konsultacja z innymi użytkowniczkami. Mam bana. Nie czuję, żebym zrobiła coś nie tak, ale w sumie może z czymś przegięłam. Dobra to co ban, na dobę? Podobno drugi jest na tydzień? Czy ja już miałam bana? Nie pamiętam. Po dobie, nadal ten sam komunikat, czyli jednak tydzień? Słabo, ale wszystko widzę, na priv mogę pisać, na story reagować też. Tylko serduszek dawać i komentarzy pisać nie mogę.

Przeżyłam tydzień i nadal to samo … zirytowałam się, jakiegoś permanentnego bana mam? Czemu mi konta nie usunęli, skoro niby tak nagrzeszyłam. Analizuję, co ja takiego zrobiłam, może ta babka, która przywłaszczyła sobie moje zdjęcie, mnie zgłosiła, zamiast blokować? A Instagram zaczął to analizować i długo mu schodzi. Zaczęłam grzebać, czytać ponownie regulamin, sprawdzać co mi wujek Google podpowie. Jeśli nic nie znajdę trzeba będzie zgłosić to do Instagrama. Zwłaszcza, że samo kliknięcie: „Poinformuj nas”, nic nie daje. Ale w ustawieniach jest możliwość zgłoszenia problemów.

Wpisów przydatnych nie znalazłam, ale zdesperowana zaczęłam czytać komentarze. Bingo! W ostatnim czasie dużo osób miało podobne problemy. No dobra, może to jednak nie ja, a błąd Instagrama, w końcu aktualizacja ostatnio była. Jednak wpadło mi w oko: hasło.

Hasło!

Hasło zmieniałam, jak chciałam zadziałać na kompie. A czy zmieniłam hasło na telefonie. Oczywiście, że nie! Po co skoro wszystko mi działa. A ponieważ sporo się działo, zupełnie wyparłam to z pamięci. Brawo ja!

Ustawienia. Wyloguj się. Zaloguj się, z nowym hasłem oczywiście.

Działa!

Taaa byłam pewna, że to ban od Instagrama, a to tylko moja bezmyślność. Znowu mogę marnować godziny na Instagramie. Jupiii.

Ale nie tak szybko, komunikat wyskoczył znowu. Tym razem szybciej, niż w ciągu doby. Tym razem się nie nabrałam. Wylogowałam się, zalogowałam się ponownie. Uwaga! Nie zmieniałam hasła! Co mignęło mi w komentarzach, jakoby inni robili. Działa! Problem już się nie pojawił.

Myślisz, że masz bana na Instagramie? Nie wiesz co zrobiłaś, żeby go dostać? Może jednak, aż tak źle nie jest. Sprawdź, może i u Ciebie powód jest dużo bardziej prozaiczny.