Maski w płacie Apis

Maski w płacie Apis

Mam dobre wspomnienia z produktów Apis Natural Cosmetics jeszcze sprzed lat. Jednak na trochę o nich zapomniałam, ale podczas porządków na blogu, zachciało mi się do nich wrócić. Znalazłam ich produkty na Allegro i musiałam się mocno powstrzymywać, żeby nie wykupić wszystkiego. A co z tego wyszło?

Liftingująca i napinająca z SNAP-8 MT peptide – APIS

Liftingująca i napinająca z SNAP-8 MT peptide – APIS

Obietnice ze strony APIS:

Dla każdego rodzaju cery dojrzałej, odwodnionej z tendencją do zmarszczek, wymagającej szybkiego liftingu.Maska w naturalnym płacie z zielonej herbaty, nasączona preparatem z biomimetycznym SNAP-8™ peptide oraz kwasem hialuronowym 4D. Innowacyjne połączenie kwasu hialuronowego złożonego z czterech rodzajów cząsteczek hialuronianów o różnych wielkościach z neuropeptydem, który blokuje skurcze mięśni mimicznych, działa rozkurczająco i jest alternatywą do toksyny botulinowej. Efektem liftingu jest poprawa gęstości i redukcja zmarszczek mimicznych oraz doskonałe nawilżenie skóry na jej różnych poziomach.

Cena: 22,00 zł.

A wyszło coś czego się nie spodziewałam. Mimo, że wstępnie planowałam opisać, klasycznie, każdą oddzielnie. Opiszę je wszystkie razem, bo po raz pierwszy nie widziałam między nimi większej różnicy.

Czego oczekuję od maski w płacie?

Nawilżenia, w sumie nic więcej od nich nie chce. Sporo masek w płacie przerobiłam i tym co je wyróżnia jest świetne nawilżenie, zwłaszcza, jeśli chodzi o maski azjatyckie. Cała reszta obietnic rzadko kiedy rzeczywiście jest odczuwalna przez moją skórę. Co zazwyczaj oznacza też, że z całej serii maski, które mają być tylko nawilżające są najlepsze.

Intensywnie nawilżająca maska w płacie - APIS
Intensywnie nawilżająca – APIS

Intensywnie nawilżająca – APIS

Obietnice ze strony APIS:

Dla każdego rodzaju cery, szczególnie suchej i odwodnionej, wymagającej intensywnego nawilżenia.Maska w naturalnym płacie z zielonej herbaty, nasączona kwasem hialuronowym 4D. Jest innowacyjnym połączeniem 4 rodzajów wielkości cząsteczek hialuronianów o różnych właściwościach. Działa na różnych poziomach skóry, wykazuje silne działanie nawilżające, gromadząc wodę z zewnątrz, jednocześnie utrzymuje wodę w głębi skóry. W wyniku działania skóra jest intensywnie wygładzona i lekko napięta. Efekt “drugiej skóry”.

Cena: 22,00 zł.

Intensywnie nawilżająca – APIS

Inne maski w płacie, jakich używałam:

Przeciwzmarszczkowa – APIS

Przeciwzmarszczkowa – APIS

Obietnice ze strony APIS:

Dla każdego rodzaju cery, szczególnie suchej, odwodnionej z tendencją do zmarszczek mimicznych, wymagającej wygładzenia.Maska w naturalnym płacie z zielonej herbaty, nasączona preparatem, który jest niezwykłym połączeniem czterech rodzajów wielkości cząsteczek hialuronianów o różnych właściwościach. Zapewniają efekt długotrwałego nawilżenia skóry na różnych jej poziomach. Zawiera także biomimetyczny ARGIRELINE™ peptide „pseudobutulinę” złożony z sześciu aminokwasów. Synergistyczne działanie składników daje uczucie powierzchniowego rozkurczania mięśni z optymalnym stopniem nawilżenia. Skóra staje się wygładzona, elastyczna i napięta.

Cena: 22,00 zł.

Przeciwzmarszczkowa maska w płacie - APIS
Przeciwzmarszczkowa – APIS

Maski Apis i moje wrażenia:

Płat jest cielisty, cieniutki, dobrze nasączony, dziwnie wycięty. Zwłaszcza wokół nosa i ust miałam wielkie otwory, których maska nie zakrywała, nawet jak kombinowałam, żeby ułożyć ją inaczej. Przez co w tych miejscach mimo, że była esencja, wysychała dużo szybciej, niż w miejscach przykrytych maską.

Esencji jest jeszcze bardzo dużo w opakowaniu, więc spokojnie można jej później dołożyć. Czego jednak nie lubiłam robić i kombinowałam, jak ją zużyć inaczej, co niestety nie przyniosło dobrych rozwiązań.

Co mi w esencji nie pasowało?

Lekko szczypie, lekko mrowi. Co mija po kilku minutach, ale pojawia się znowu chwilę po zdjęciu płata. Rozdrażnienie skóry twarzy utrzymuje się irytująco długo, jeśli nie nałożę szybko kolejnych kroków pielęgnacji. Zapach nie zwraca uwagi. Nie zapychają. Delikatnie nawilżają i odczuwalnie napinają skórę. Skóra po ich zdjęciu jest lepka, co jednak nigdy mi szczególnie nie przeszkadzało.

Jednak tym co mi przeszkadza w maskach Apis …

To powłoczka, którą tworzą. Może nie jest jakoś szczególnie wyczuwalna na twarzy, ale mam wrażenie, że to ona napina skórę. Co wcale nie jest potrzebne, czy komfortowe. Poza tym potrafi osadzić się na włosach, czyli maska nie nadaje się na dzień, przed makijażem. Dodatkowo potrafi się rolować po kilku godzinach, nawet jeśli nie nałożę na skórę nic ekstra.

Kolejne warstwy pielęgnacji niwelują wiele negatywnych stron tych masek. Nie wiem, jakie Wy macie do tego podejście, jednak moim zdaniem nie o to chodzi, żeby kombinować, jak obejść produkt, żeby dało się go zużyć.

Multiwitaminowa maska w płacie - APIS
Multiwitaminowa – APIS

Multiwitaminowa – APIS

Obietnice ze strony APIS:

Przeznaczona dla cery suchej, szczególnie wrażliwej i naczynkowej, wymagającej odżywienia.Maska w naturalnym płacie z zielonej herbaty, nasączona preparatem złożonym z: kwasu hialuronowego, aceroli, ekstraktu z liofilizowanych wiśni, wzbogacona ceramidami. Działa wielozadaniowo – intensywnie nawilża, wzmacnia naczynka krwionośne. Spowalnia procesy antyoksydacyjne opóźniając procesy starzenia się skóry. Efektem działania jest ujędrniona, wygładzona i promienna skóra.

Cena: 22,00 zł.

Multiwitaminowa maska w płacie - APIS
Multiwitaminowa – APIS

Podsumowując:

Nie polubiłam się z nimi. Po raz pierwszy nie byłam wstanie wyłonić lepszych i gorszych. Po raz pierwszy nawilżająca nie była najlepszą, tudzież jedyną do której wrócę. Wszystkie irytowały mnie po równo. Nie kupię ponownie. Co więcej cieszę się, że nie kupiłam ich więcej.