Magdalena Witkiewicz – Pensjonat marzeń

Kolejna przeczytana książka Magdaleny Witkiewicz, tym razem Pensjonat marzeń, 2 tom serii Bestsellery na obcasach.

Wciągnęło mnie, właśnie pochłonęłam drugi tom serii Bestsellery na obcasach, wydawany przez Edipresse. I muszę przyznać, że Pensjonat marzeń podoba mi się jeszcze bardziej niż, Szkoła żon.Co byś zrobiła, gdyby zostały Ci 3 dni życia? Dobre pytanie w momentach, kiedy masz problem z podjęciem decyzji, kiedy potrzebujesz złapać dystans.

Poprzednia recenzja powstawała tak szybko, pod wpływem chwili, zaraz po lekturze, zapomniałam dodać, że chciałabym wybrać się do takiej szkoły żon, nawet ocet bym zniosła, byle tylko zobaczyć, co bym stamtąd wyniosła. Co więcej, chyba nie znam kobiety, której by się ona nie przydała.

A o czym jest Pensjonat marzeń? Ciąg dalszy historii kobiet, których losy został połączony przez to doświadczenie, jakim jest szkoła żon. Zupełnie nych kobiet pod każdym względem.

Muszę przyznać, że czasami potrzeba mi bajki, żeby wszystko się jakoś układało, pozytywnie. Ta książka jest pełna pozytywnej energii. Nabrała dystansu, zwolniła, ale nie stała się nudna. Miałam wręcz wrażenie, że działa na mnie terapeutycznie. Daje ukojenie, wyciszenie w pędzie dnia codziennego. Choć problemy w niej poruszane, nie są trywialne, w końcu nie chodzi o to czy buty pasują do torebki.

Strasznie spodobała mi się Jagódka, która mimo 50 na karku, zastanawia się czy wolno jej zawalczyć o siebie. Czy starsza Pani, hmm …? Ma prawo powiedzieć dość i rozwieść się z mężem, który od lat ją zdradza i ciągnie tą farsę zwaną małżeństwem tylko ze względu na własną wygodę, bo ma poprawne, posprzątane i obiad wjeżdża na stół, kiedy wraca do domu. Czy powinna trwać na posterunku, bo dorosła córka będzie musiała wybierać, gdzie wigilię spędzi? A co gorsza, bo tak wypada oraz żeby to na nią wszyscy winy nie zrzucali?


Oczywiście bywa też zabawnie i pikantnie … dla każdego coś miłego.

Mam spory wybór książek, które mogłabym czytać, ba mam nawet kilka zaczętych. Ale ta pozycja z nimi wygrała. Mimo, że to kontynuacja to nie rozczarowała mnie, wręcz sprawiła, że czuję niedosyt. Już wiem, że zbiorę całą serię. Póki co już zostały pożyczone koleżance z pracy, a chętnych jest więcej.

Kolejna przeczytana książka Magdaleny Witkiewicz, tym razem Pensjonat marzeń, 2 tom serii Bestsellery na obcasach.


Czy wiecie, że zachwalane przeze mnie 2 miesiące temu Czereśnie zawsze muszą być dwie są teraz w świetnej cenie 19,99 zł w Empiku? Przesłuchałam ją na Storytel z taką przyjemnością, że w wersję papierową również musiałam się zaopatrzyć. Jednak co papier to papier.


Cudowna powieść Magdalena Witkiewicz, Czereśnie zawsze muszą być dwie.