Łukasz Wierzbicki – Afryka Kazika

Łukasz Wierzbicki - Afryka Kazika
Łukasz Wierzbicki – Afryka Kazika

Empik daje dostęp do ów i ebooków, na 60 dni za darmo, w związku z tym co się dzieje. Niby mam co czytać, ale uznałam, że to może być fajna opcja na wspólnie, rodzinne słuchanie a. #zostańwdomu więc siedzimy, póki co się nie nudzimy, ale urozmaicenie jest zawsze w cenie. W aplikacji Empik Go wybrałam ponownie, bo już przesłuchaliśmy Dynastię Miziołków, kategorię 3-5 lat, a tu Afryka Kazika, Łukasza Wierzbickiego, która wpadła młodemu w oko.

Łukasz Wierzbicki - Afryka Kazika
Łukasz Wierzbicki – Afryka Kazika

Nota Afryki Kazika ze strony Audioteki:

Kazik nie jest postacią przypadkową. To znakomity polski podnik, który ponad 80 lat temu, w latach 30. XX wieku przemierzał kontynent Afrykański. Mowa oczywiście o Kazimierzu Nowaku, którego starsi słuchacze pewnie kojarzą, a młodsi mają okazję poznać dzięki temu owi.

„Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego to zbiór opowiadań w wersji audio. Wszystkie zostały stworzone na podstawie reportaży, jakie niegdyś Kazimierz Nowak napisał w trakcie pobytu w Afryce lub już w kraju, wspominając swoje niezwykłe wyprawy.

Czy wiecie, że podował przez ten ogromny, pełen niebezpieczeństw ląd rowerem? To niezwykłe, szczególnie, że zrobił to tak dawno temu, bez wszystkich współczesnych udogodnień.

Nagranie z pewnością wprawi w zachwyt i zaskoczenie małych i dużych słuchaczy, którzy kochają pode. Być może sięgną również ci słuchacze, którzy nie lubią opuszczać własnego wygodnego domu, ale są ciekawi, jak wygląda taka wyprawa na daleki kontynent.


„Afryka Kazika” to nie fikcja. Wszystkie te niebezpieczne wydarzenia i mrożące krew w żyłach historie wydarzyły się naprawdę. Poznajcie zatem Kazimierza Nowaka, Afrykę widzianą jego oczami i wspaniałe opowieści, które znakomicie przeczytał na potrzeby nagrania Jacek Kawalec.

Łukasz Wierzbicki - Afryka Kazika
Łukasz Wierzbicki – Afryka Kazika

Moje wrażenia:

Muszę przyznać, że na początku nie byłam przekonana, czy podoba mi się, że Afrykę Kazika czyta Jacek Kawalec. Niby nic do niego nie mam, ale jednak głos ma charakterystyczny i na początku zwracał moją uwagę, bardziej, niż sama historia. Jednak pierwsze wrażenie szybko minęło, a ja zaczęłam doceniać jego kunszt. Po podwójnym przesłuchaniu tej historii stwierdzam, że był Jacek Kawalec idealnie tu pasuje.

A sama historia?

Mój syn ma dobrą rękę. Afryka Kazika wciąga. Przyznam szczerze, że nigdy wcześniej nie słyszałam o Kazimierzu Nowaku. Chyba nawet nie pomyślałabym, że można się porwać na przemierzanie Afryki rowerem. Czemu ja o nim nie słyszałam.

Historia jest prawdziwa, więc robi tym większe wrażenie, jak dowiadujemy się o tym na końcu audiooka, kiedy to autor mówi, o tym co go zainspirowało do napisania Afryki Kazika. Na szczęście jest też dostosowana do młodszych dzieci. Nie wyłapałam tam nic czego nie chciałabym, żeby młody słyszał. Nie wiem czy to opcja dla 3 latka, bo jednak sporo się dzieje. Ale 5 latka wciągnęła, do tego stopnia, że co wieczór przypominał, żeby znowu posłuchać. A ponieważ, przy niej w końcu zasypiał, po pierwszym przesłuchaniu, uruchomiliśmy a jeszcze raz.

Jednak, żeby nie było, to nie jest tylko fascynująca historia dla dzieci. Bo muszę to podkreślić, że razem z mężem, słuchaliśmy z wielką przyjemnością. A i za drugim razem, się nie nudziliśmy. Co więcej, byłam zaskoczona, jak wiele uciekło mi za pierwszym razem.

Muszę poznać poznać historię Kazimierza Nowaka, choć niestety kończy się ona szybko, po jego powrocie z Afryki, który był dłuższy, niż wydawałoby się po przeczytaniu Afryki Kazika.

Szczerze Wam polecam Afrykę Kazika, zarówno jeśli chodzi o tą opowieść, jak i to, że jest czytana przez Jacka Kawalca. A jeśli wydaje Ci się, że to jednak pozycja tylko dla dzieci. Warto zwrócić uwagę na postać Kazimierza Nowaka.

Inne i, o których pisałam: