Litka Piotr, Michalec Bogdan, Nowak Mariusz – Polskie Archiwum X

Litka Piotr, Michalec Bogdan, Nowak Mariusz oraz ich Polskie Archiwum X, które miało premierę 22.02.2018 i moje wrażenia po jej przeczytaniu.

Trudno powiedzieć, że lubię książki o mordercach. Ale zawsze mnie interesowało, co takiego pcha człowieka do morderstwa. Co stoi za brakiem skruchy ludzi, którzy zamordowali i jedyne co ich rusza to kara, którą mogą ponieść, a jednocześnie nie blokuje ich jej wizja. No i w końcu, jak do tego dochodzi, że policjanci są wstanie wykryć sprawcę?

Litka Piotr, Michalec Bogdan, Nowak Mariusz oraz ich Polskie Archiwum X, które miało premierę 22.02.2018 i moje wrażenia po jej przeczytaniu.

Nota o książce:„Poznaj kulisy sukcesów elitarnej policyjnej jednostki śledczej z KrakowaPodobno ludziom zdarza się znikać bez śladu. Podobno istnieje coś takiego jak zbrodnia doskonała. Podobno czas leczy rany.
W policyjnych statystykach zaginięć kryje się mroczny sekret – „ciemna liczba zabójstw”. „Archiwum X” to pierwsza w Polsce jednostka rozwiązująca po latach niewyjaśnione sprawy kryminalne. Udowadnia, że nic, a zwłaszcza ludzie, nie ginie bez śladu. Że sprawiedliwość w końcu dopadnie każdego mordercę. Że sumienia nie da się zagłuszyć. Że najbardziej przerażające historie pisze samo życie.
Dzięki doskonałemu wyczuciu ludzkiej psychiki, nowoczesnym metodom śledczym, wytrwałości i zaangażowaniu krakowscy policjanci odnoszą spektakularne sukcesy, obalając mity i stereotypy na temat policji. W książce Polskie Archiwum X po raz pierwszy zdradzają sekrety swojej pracy, wciągając czytelnika w niebezpieczną grę, której stawką jest prawda.
Polskie Archiwum X to przykład rzetelnej i pasjonującej prozy non-fiction…
Książka o elitarnej jednostce śledczej z Małopolski to znakomita wizytówka polskiej policji. A przy tym inspirująca opowieść o świecie śledztw, w której fascynacja przemocą nie jest wystawiona na piedestał. Choćby dla takich publikacji warto śledzić wydawnicze trendy, pamiętając banalną zasadę, że najgłośniejsze bestsellery przysłaniają czasem te bardziej wartościowe.
Marcin Kube, „Rzeczpospolita”
Ta książka wywołuje dreszcze. Jest fascynująco straszna i fascynująco prawdziwa. Nie radzę czytania jej w samotności, szczególnie przed snem.
Andrzej Grabowski
odtwórca roli Jacka Goca „Gebelsa” w filmie Pitbull
W przygotowaniu następny tom opowieści o pracy policyjnych specjalistów: Polskie Archiwum X. Nie ma zbrodni bez kary. W nim między innymi mroczna opowieść dotycząca zaginięcia i zabójstwa krakowskiej studentki w 1998 roku.”

Litka Piotr, Michalec Bogdan, Nowak Mariusz oraz ich Polskie Archiwum X, które miało premierę 22.02.2018 i moje wrażenia po jej przeczytaniu.
Książka jest napisana niezwykle lekko, strony same spod palców uciekają. Jest na tyle wciągająca, że nie mam problemu z jej czytaniem w autobusie. Podczas czytania jestem skupiona, moje myśli nie krążą bez ładu i składu. A jednocześnie nie ma tak brutalnych opisów, żebym musiała od niej odpoczywać i gładko przechodzę od sprawy do sprawy.

Jako fanka Z archiwum X spodziewałam się ciut innej tematyki, ale ostatecznie nie mogę powiedzieć, że się nie zawiodłam. Jednocześnie po przeczytaniu Spowiedzi polskiego kata, byłam nastawiona na dużo mocniejsze wstawki, niż na mnie czekały. Choć ciężko napisać, że mnie te sprawy nie ruszały. Zwłaszcza te wstawki z wywiadów ze sprawcami trudno było uznać za nie robiące wrażenia. Jednocześnie sama książka budową mocno mi przypomina Seryjne zabójczynie, choć oczywiście bliskość Polskiego Archiwum X pod względem czasu i miejsca, stawia ja wyżej.

Litka Piotr, Michalec Bogdan, Nowak Mariusz oraz ich Polskie Archiwum X, które miało premierę 22.02.2018 i moje wrażenia po jej przeczytaniu.
W sumie jedyne co mnie w niej drażniło to nadużywanie terminu Polskie Archiwum X. Ile razy można to powtarzać, jakby słów do premii za długość brakowało.

Za to określenie „ciemnej liczby zabójstw” spotkałam po raz pierwszy, „… zgony uznane za zaginięcia, utonięcia, samobójstwa lub nieszczęśliwe wypadki, sprawy odłożone na półkę w policyjnym archiwum z adnotacją: niewykrycie sprawcy, czy po prostu z niewłaściwą kwalifikacją czynu.”

Oficjalnie Grupa Operacyjno-Śledcza KWP do spraw niewykrytych zabójstw powstała w Krakowie w styczniu 2004 roku. A nieoficjalnie kształtowała się przez wcześniejsze 5 lat. Część sprawców, których wykryli, zostało skazanych i nadal odsiaduje swoje wyroki, a część już jest na wolności …

Każda zbrodnia była inna, co oznacza, że i proces wykrywczy musiał się różnić. Nie będziecie się nudzić.

Litka Piotr, Michalec Bogdan, Nowak Mariusz oraz ich Polskie Archiwum X, które miało premierę 22.02.2018 i moje wrażenia po jej przeczytaniu.


To po prostu dobra książka, którą chciałam mieć od kiedy mi pierwszy raz mignęła. Okazała się mega trafionym prezentem świątecznym. Widziałam, że jest dostępne też Polskie Archiwum X. Nie ma zbrodni bez kary, którą muszę sobie zamówić przy najbliższej okazji. Jeśli interesują Was tematy krążące wokół kryminalistyki, to zdecydowanie pozycja dla Was. Polecam.Litka Piotr, Michalec Bogdan, Nowak Mariusz oraz ich Polskie Archiwum X, które miało premierę 22.02.2018 i moje wrażenia po jej przeczytaniu.Litka Piotr, Michalec Bogdan, Nowak Mariusz oraz ich Polskie Archiwum X, które miało premierę 22.02.2018 i moje wrażenia po jej przeczytaniu.


Wyświetl ten post na Instagramie.

Książka od kiedy pamiętam była dla mnie najlepszym prezentem ? Ogólnie staram się namówić wszystkich w rodzinie, na pominięcie prezentów dla starych, a skupienie się na młodych ? W końcu sama kupuję na bieżąco to co jest mi potrzebne ? Ale takie perełki zawsze są miłe widziane ? #polskiearchiwumx już pochłonęłam i jutro kilka słów o nim się pojawi, zdradzę tyle, że kolejny tom będzie mój ? #przetrwałamżycieofiaryjosefamengele zaczęłam i coś czuję, że szybko skończę, bo strony dosłownie same się przewracają ? Ostatnia bardziej prozdrowotna #otyłośćbrzusznaukrytyzabójca ale kto wie co też jej lektura mi przyniesie ? Czytałyście coś z tych gagatków? Coś ciekawego znalazłyście pod choinką? ? #evamozeskor #lisarojanybuccieri #wydawnictwoprószyńskiiska @proszynski_wydawnictwo #piotrlitka #bogdanmichalec #mariusznowak #wydawnictwowam @wydawnictwo_wam #michaelbrack #arnaudcocaul #wydawnictwovital #książki #nowości #nowościksiążkowe #prezentyświąteczne #prezenty #książkanaprezent #empik @empik_polska
Post udostępniony przez Mama z różową torebką (@mamazrozowatorebka) Gru 30, 2018 o 4:07 PST