LIQ CG Serum Night 7% Glycolic PEEL – Serum wygładzające na noc – peeling

LIQ CG Serum Night 7% Glycolic PEEL - Serum wygładzające na noc - peeling
LIQ CG Night 7% Glycolic PEEL – wygładzające na noc – peeling

Ostatnie z oferty za które się zabrałam. A to głównie ze względu na obawy, jak moja skóra zareaguje na Liq CG. Próbki, które zużywałam w nym czasie, przez lata sugerowały, że jest dla mnie za mocne. A jak się okazało?

Książka ze zdjęcia to Katarzyna Bonda, Bogdan Lach – Motyw ukryty. Z archiwum profilera.

LIQ CG Night 7% Glycolic PEEL – wygładzające na noc – peeling

Obietnice ze strony :

nocne LIQ CG stawia sobie za cel wielopoziomową odnowę skóry dzięki odpowiednio dobranym stężeniom kwasów. Podwyższona skuteczność głębokiego złuszczania kwasem glikolowym przy zachowaniu optymalnego nawilżenia kwasem hialuronowym zapewnia skórze komfort oraz redukcję zmarszczek, blizn i przebarwień, a dodatek składników odżywczych oraz drenujących potęguje nocną odnowę. Skóra ponownie zregenerowana, nawilżona i wygładzona.

Sprawdzi się świetnie przy każdym rodzaju cery wymagającej odnowy. Pielęgnacja nocna dla skóry dojrzałej i młodej.

7% kwas glikolowy i jego moc:

  • przyspieszenie odnowy komórkowej
  • pobudzenie syntezy kolagenu
  • program głębokiego złuszczania
  • redukującja przebarwień
  • redukującja blizn i niedoskonałości
LIQ CG Night 7% Glycolic PEEL – wygładzające na noc – peeling

Skład (INCI):

Propylene Glycol, Aqua (Water), Glycolic Acid, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Hydrolysed Sodium Hyaluronate, Polysorbate 20, Methylparaben, Propylparaben.

Cena: ok 50 zł.

Stosowanie:

NOC

Pół pipety na aplikację ( i szyja). Wstrząsnąć przed użyciem.

Stosować wieczorem na oczyszczoną skórę y i szyi. Stosować pod krem przez cały rok lub jako kurację 28-dniową.

Unikać kontaktu z oczami. Stosować na skórę nieuszkodzoną. Przy kuracji kwasem glikolowym unikać ekspozycji na promieniowanie UV.

LIQ CG Serum Night 7% Glycolic PEEL - Serum wygładzające na noc - peeling
LIQ CG Night 7% Glycolic PEEL – wygładzające na noc – peeling

Inne produkty , o których pisałam:

LIQ CG Serum Night 7% Glycolic PEEL - Serum wygładzające na noc - peeling
LIQ CG Night 7% Glycolic PEEL – wygładzające na noc – peeling

Liq CG i moje wrażenia:

Prawie nie pachnie, a przynajmniej mój nos, niby nadwrażliwy, tego nie wyłapuje. Wodniste, bezbarwne serum. Mimo, że nie lubię pipet, ta nie drażni mnie jakoś szczególnie. Buteleczka jest solidna i nawet przy moich zdolnościach, mojej rodzince i kotach śmigających po blacie do zlewu, nic się jej nie stało. A z tym naprawdę nie bywa.

Nie uczula, nie podrażnia, nie zapycha. Starałam się nie nakładać go blisko oczu i nie zauważyłam, żeby jakoś szczególnie na nie reagowały. Co wcale u mnie takie oczywiste nie jest. Nie nakładałam go nigdy, po innych produktach mocniej oczyszczających, żeby nie przesadzić, ale taka zasada ogólnie mi przyświeca. Nie nakładałam go na dzień, zresztą producent sugeruje nakładanie go na noc i tak też robiłam.

A co z działaniem LIQ CG?

nica jest widoczna i odczuwalna już następnego ranka. Skóra jest bardziej napięta, ale nie ściągnięta. Pory są mniej widoczne, koloryt wyrównany. Czuć, że jest bardziej gładka i jędrna. Producent obiecuje “Skóra ponownie zregenerowana, nawilżona i wygładzona.” i pod tym spokojnie mogę się podpisać, bo takie wrażenie miałam za każdym razem. Choć nie mogę napisać, że się tego spodziewałam.

Co do “redukcję zmarszczek, blizn i przebarwień”, mam 36 lat i te zmarszczki nie są jeszcze jak widoczne, poza skórą pod oczami, gdzie nie nakładałam. Ale mimiczne, na czole i wokół ust dosyć szybko przestały się tak mocno odznaczać. Jednak to nie takie działanie miało dla mnie najważniejsze znaczenie. Bo tym co mnie prawdziwie nęka, jest widoczna pozostałość zmagań z trądzikiem i tym co z moją skórą zrobił. I cóż tu też działania odmówić mu nie mogę, faktura skóry wygładziła się, a przebarwienia zaczęły powoli znikać.

A tym co doraźnie najbardziej mnie cieszyło, było zwalczanie przez nowych niedoskonałości. Do których mimo wieku nadal mam tendencję. I mam tu na myśli również te najcięższe hormonalne bomby. Czy nałożony punktowo w ciut większej ilości, czy też cieniutko na całą , działa. Hamuje wzrost, łagodzi zmianę i z czasem ją usuwa. Więc nawet jeśli zapominałam o jego regularnym używaniu, jak trwoga, to wiedziałam po co sięgnąć.

Ideał?

Jednak dla mnie nie jest to produkt, którego mogę bezkarnie używać codziennie. Niestety potrafi mnie przesuszać, przy dłuższym stosowaniu skóra staje się, aż za bardzo napięta i jakby na granicy rozdrażnienia. Ale ja mam skórę wrażliwą, a wystarczyło zmniejszyć częstotliwość używania do co 2-3 dzień, żeby odczuwać działalnie, a nie ponosić konsekwencji jego mocy.

Oczywiście mogłabym używać go częściej, gdybym na Liq CG nakładam krem. Jednak ja lubię widzieć jego działanie, po użyciu solo. Więc zazwyczaj było tak, że jednego wieczora nakładałam tylko na . A następnego swoją klasyczną pielęgnację nawilżająco odżywczą.

LIQ CG Serum Night 7% Glycolic PEEL - Serum wygładzające na noc - peeling
LIQ CG Night 7% Glycolic PEEL – wygładzające na noc – peeling

Podsumowując:

Fajny produkt, który spełnia obietnice producenta. Co prawda nadal wolę ich retinol, ale do tego gagatka też mogłabym wrócić bez marudzenia. Nie robi nic złego, a efekty działania są zauważalne. Polecam.