Katarzyna Berenika Miszczuk – Kwiat Paproci – Przesilenie

Katarzyna Berenika Miszczuk - Przesilenie
Katarzyna Berenika Miszczuk – Przesilenie

4 tom cyklu Kwiat Paproci. Niby na nie narzekam, a jednak sięgam po kolejne i mam ochotę przeczytać całość. Jednak z moim tempem czytania, nowościami i chęciami, wolniej mi to idzie, niż autorka wydaje kolejne książki.

Książki Katarzyny Bereniki Miszczuk, które do tej pory przeczytałam, należą tylko do cyklu Kwiat Paproci:

Katarzyna Berenika Miszczuk - Przesilenie
Katarzyna Berenika Miszczuk – Przesilenie

Moje wrażenia:

Wyjątkowo dobrze mi się ją tym razem czytało. Bohaterów znam i lubię. Nawet Gosia nie drażniła mnie tak jak zwykle. Może nie przeczytałam jej jakoś szczególnie szybko, ale nie odkładałam na bok, nie sięgałam po inne i rzeczywiście byłam ciekawa, jak też potoczą się ich losy.

Było lekko, łatwo i przyjemnie. Jak zwykle dużo mitologii słowiańskiej, co jest jej ogromnym plusem. Mimo, że relacji Gosi i Mieszka nadal dużo brakuje w moim mniemaniu, ale niech już będzie. W końcu każdy ocenia przez pryzmat własnych doświadczeń. Jednak ogólnie po prostu mi się podobała, dużo się działo, sporo mnie zaskakiwało.

Jedyne do czego mam spore zastrzeżenia, to końcówka. Nie tego się spodziewałam, nie tego bym chciała, czuję niedosyt. Jest miejsce na ciąg dalszy, ale przy takim zakończeniu, nie interesuje mnie ono szczególnie. I mam nadzieję, że już nic więcej nie powstanie, bo jak dla mnie ta historia już została wyeksploatowana.

Katarzyna Berenika Miszczuk - Przesilenie
Katarzyna Berenika Miszczuk – Przesilenie

Za to ogromnie się cieszę, że powstała Jaga, bo losów Jarogniewy byłam ogromnie ciekawa i tutaj czułam największy niedosyt. A skoro skończyłam ten cykl, mogę po nią sięgnąć bez wyrzutów sumienia.

Podsumowując całość, podobała mi się ta seria. Ale muszę trochę uszczuplić moją kolekcję i jak tylko mama ją przeczyta, puszczę ją w świat, żeby się nie kurzyła, bo ja raczej już nie znajdę czasu, żeby do niej znowu wrócić. A ja mam jeszcze inne pozycje tej autorki do pochłonięcia.

Wydawnictwo W.A.B.