E-naturalne.pl – Maska algowa peel-off pod oczy

E-naturalne.pl - Maska algowa peel-off pod oczy
E-naturalne.pl – Maska algowa peel-off pod oczy

Moja skóra pod oczami spędza mi sen z powiek, im dalej w las tym gorzej. Więc wszystko co należy do pielęgnacji, a ma dopisek pod oczy, oczywiście mnie przyciąga. Jednak o tym gagatku nie słyszałam, a dowiedziałam się dopiero otwierając paczuchę od Ani z bloga Co kręci Anulę.

E-naturalne.pl - Maska algowa peel-off pod oczy
E-naturalne.pl – Maska algowa peel-off pod oczy

Opis ze strony producenta:

Oferowana przez nas maska ma na celu pielęgnację bardzo delikatnej skóry wokół oczu. Brązowe algi i polisacharydy morskie są bogate w witaminy i mikroelementy, przez co maska wspomaga regenerację komórek skóry. Zawiera drogocenną witaminę E oraz kolagen – składniki niezbędne w walce z efektami starzenia się skóry, a także ważne przy prawidłowym nawilżeniu delikatnej skóry wokół oczu. Maska jest świetną bazą, nadającą się do pielęgnacji skóry potrzebującej nawilżenia, silnej regeneracji, dotlenienia oraz pielęgnacji przeciwzmarszczkowej.

Wskazania:

 • Zmarszczki;
 • Kurze łapki;
 • Cienie pod oczami, zmęczenia;
 • Kuracja antystarzeniowa;
 • Regeneracja skóry wokół oczu

Stosowanie:

 1. Łyżkę maski rozpuścić w trzech łyżkach zimnej wody mineralnej lub źródlanej, niegazowanej. 
 2. Mieszać do uzyskania gładkiej, jednolitej masy. Proporcje dobieramy w zależności od powierzchni skóry, na którą chcemy nałożyć maskę.
 3. Dla zwiększenia efektu wchłaniania składników pod maskę można zastosować odpowiednie serum.
 4. Następnie szybko nałożyć jednolitą masę – gruba warstwa – na twarz.
 5. Po 15-20 minutach ściągnąć maskę z twarzy, zaczynając od krawędzi.
 6. Twarz przemyć wodą.

Skład (INCI):

Solum Diatomeae (Diatomaceous Earth/Terrede Diatomées) – Algin – Calcium Sulfate – Tetrasodium Pyrophosphate – Sodium Ascorbate -Trisodium Phosphate – Crithmum Maritimum Extract – Himanthalia Elongata Extract.

Moje wrażenia:

Muszę przyznać, że po zaciekawieniu przyszła obawa, czy ogarnę ją na tyle, żeby rzeczywiście nałożyć ją pod oczy i zdjąć, bez szkody dla mojej wrażliwej skóry. W końcu wiadomo, jak to bywa z maskami algowymi, nie każda jest łatwa w obsłudze. A dodatkowo moja skóra źle reaguje na to co zaschnie, a zawsze coś mi zaschnie na bokach.

Bawełniane ręczniki kosmetyczne?

Ale i na te maski znalazłam swój sposób, skompresowane maski w płacie. Jednak pod oczami dużo lepiej spisują mi się bawełniane ręczniki/chusteczki kosmetyczne, pocięte na paski, tak jak na zdjęciach. Mokre, czy to zwykła woda, czy tonik, nie ma większego znaczenia. Więc zazwyczaj używałam tego z czym rozrabiałam maskę.

Na szczęście jej rozrobienie jest banalne. Nabierałam porcję proszku silikonową szpatułką i dolewam wody/toniku/esencji na oko, mieszam. Szybko robi się pasta, której konsystencję można kontrolować i w miarę potrzeb rozcieńczać. Ani razu nie miałam problemu z rozrobieniem, co wcale nie było takie oczywiste przy innych tego typu maskach.

Pastę nakładam szpatułką pod oczy, przykrywam nasączonym płatkiem i zapominam spokojnie na 30 minut. Na początku czuć delikatne ściągnięcie, które z czasem mija, a zastępuje je chłód i nawilżenie. Zdjęcie całości jest banalne. Nie ma przesuszonych krawędzi, nie ma suchych kropek, które trzeba zdrapywać albo zmywać. Zsuwam całość przesuwając płatek, z którym maska się połączyła.

A co z działaniem?

Skóra po zdjęciu jest gładsza, nawilżona, bez opuchlizny. Więc super, jednak za każdym razem chwilę po zdjęciu, jeśli szybko nie nałożyłam kremu pod oczy, pojawiało się rozdrażnienie, tej okolicy na której wcześniej była maska. Jednak nie było zaczerwienienia, czuć było tylko, że skóra w tym miejscu się rozgrzała. Jeśli krem nałożyłam zaraz po zdjęciu maski, nic takiego nie działo się.

E-naturalne.pl - Maska algowa peel-off pod oczy
E-naturalne.pl – Maska algowa peel-off pod oczy

Podsumowując:

Ciekawy produkt, który warto było wypróbować i który zużyłam do końca. Działa, zwłaszcza jeśli potraktować ją jako bazę do dalszej pielęgnacji. Jednak samodzielnie nie w pełni zaspokaja potrzeby mojej wymagającej skóry pod oczami. Ze względu na to, że wymaga ode mnie więcej uwagi, raczej do niej nie wrócę. Taki produkt dobry na 1 raz.