Czytelnicze podsumowanie roku 2020

Czytelnicze podsumowanie roku 2020 - Funia
Czytelnicze podsumowanie roku 2020 – Funia

Czytelnicze podsumowanie roku 2020, który jak sobie teraz porównuję do poprzednich lat, nie wypadł tak źle. Jednak zamknięcie miało też jakieś pozytywne strony. 29 przeczytanych w zeszłym roku książek to jak na mnie niezły wynik. Zwłaszcza, że zupełnie nie goniłam już za wynikami, nie miałam ciśnienia na tą jedną książkę w tygodniu, nie porównywałam się do blogerek książkowych. A na koniec smaczek, czyli 3 książki, które uważam za najlepsze z nich.

Czytelnicze podsumowania poprzednich lat:

  • 2019 – 19 książek
  • 2018 – 27 książek
  • 2017 – 27 książek

Książki przeczytane w 2020:

3 najlepsze książki 2020:

  • Katarzyna Dacyszyn, Irena A. Stanisławska – Kobieta z blizną – Kobieta z blizną jest świetna, nie mam się do czego przyczepić. Już samo to, że przeczytałam ją w ciągu doby pokazuje, że nie można się od niej oderwać. Robiłam to co musiałam i przy każdej okazji sięgałam znowu po książkę. Szczerze ją Wam polecam. Nawet dla tych wrażliwszych, bo nie jest tak drastyczna, jak mogłaby być. A za to ma w sobie dużo pozytywnej energii, na szczęście nie w poradnikowym stylu.
  • Sophie Anderson – Dom na kurzych łapach – Podobała mi się. Mam wrażenie, że coraz rzadziej mogę to napisać. Jednak spokojnie mogłabym ją podarować komuś w prezencie. Nie planuję się jej pozbywać, nie wiem, czy jeszcze kiedyś do niej wrócę, ale mam nadzieję, że młody kiedyś po nią sięgnie. Bo to fajna pozycja w okresie, kiedy to zaczynają się pierwsze zawirowania hormonalne i szuka się swojego miejsca na świecie i chce się zacząć podąża swoją drogą.
  • Katarzyna Bonda, Bogdan Lach – Motyw ukryty. Z archiwum profilera – Motyw ukryty i ogólnie tego typu książki sprawiają, że inaczej patrzę na swoje życie i problemy. Myślisz, że Ci ciężko w życiu, przeczytaj. Książka jest zdecydowanie warta uwagi. Pewnie nie dla każdego, pewnie nie dla wrażliwca. A może właśnie zupełnie przeciwnie, powinien przeczytać ją każdy. Polecam.

A co było Waszym hitem 2020? Z chęcią przeczytam coś z Waszego polecenia. Czytałyście coś z wymienionych przeze mnie pozycji? Co o nich myślicie?