Czytelnicze podsumowanie roku 2019

Czytelnicze podsumowanie roku 2019 - Wełniak
Czytelnicze podsumowanie roku 2019 – Wełniak

To już moje 3 czytelnicze podsumowanie roku. Przy czym w podsumowaniu 2018 wyciągnęłam książki, które planowałam przeczytać. Napiszę tylko tyle, nowości mnie poniosły. I niestety większość nadal czeka na swoją kolej.

A co przeczytałam?

Nie było ich wiele. 19 to nie jest liczba, którą można się chwalić, zwłaszcza, że moja biblioteczka pęka w szwach i niestety znowu dużo więcej doszło, niż zostało przeczytanych. Niby ilość nie ma znaczenia, ale … tym razem celów sobie nie stawiam, więc może będzie lepiej.

No dobra jeden sobie stawiam, wykończyć to co zaczęłam, a było tego sporo, bo w tym roku zdecydowanie przeginałam z porzucaniem ledwie zaczętych książek. Co jednak na moje tempo czytania pozytywnie nie wpłynęło. Jednak pokuszę się o wskazanie …

3 najlepszych książek 2019

Adam Bielecki i Dominik Szczepański – Spod zamarzniętych powiek

Zdecydowanie najlepsza i to nie tylko 2019. Tak wciągającej i fascynującej książki już dawno nie czytałam. Szczerze polecam, nawet jeśli myślicie, że góry Was nie przyciągają. Prawdziwa perełka!

Magdalena Witkiewicz – Jeszcze się kiedyś spotkamy

Uwielbiam książki Magdaleny, ale ta konkretna to jedyna konkurencja dla jej własnych Czereśni, a i ogólnie wśród obyczajówek to jedna z tych najlepszych, które do tej pory czytałam. Fantastyczna jest, zdecydowanie moja bajka i liczę, że więcej tak cudnie dopracowanych książek napisze. Perełka!

Katarzyna Kielecka – Sedno życia

Doskonały debiut wśród obyczajówek. Ze mnie wycisnąć łzy nie jest łatwo, a drugi raz, bo czytałam ją 2 razy, jak już wiem czego się spodziewać, to wręcz nie spotykane. No i nie będę Wam wciskać, nie lubię wyciskaczy łez. A co lepsze drugą część już można zamawiać przedpremierowo. Szczerze polecam!

Tags: No tags