C.J. Tudor – Kredziarz

Moje wrażenia po lekturze książki Kredziarz, C.J. Tudor, która to miała premierę 28.02.2018.Nie będę nawet udawać, że bardzo często wybieram książki po okładkach. O dziwo wcale nie jest to zły sposób, bo nie często się mylę. Ta mnie momentalnie przyciągnęła, wiedziałam, że musi być moja. Czy i tym razem moje oko miało rację? W jaki sposób wybieracie książki?Moje wrażenia po lekturze książki Kredziarz, C.J. Tudor, która to miała premierę 28.02.2018.
Ewidentnie mam jakiś gorszy okres, jeśli chodzi o czytanie również. 384 strony przyjemnej książki męczyłam ponad 2 tygodnie.

Moje wrażenia po lekturze książki Kredziarz, C.J. Tudor, która to miała premierę 28.02.2018.

„Ludziom się wydaje, że życie dzieci jest beztroskie, ale to nie prawda. Jesteśmy mniejsi, więc nasze zmartwienia są większe.” 


Moje wrażenia po lekturze książki Kredziarz, C.J. Tudor, która to miała premierę 28.02.2018.„Ale nawet jako dziecko wyczuwałem w tych demonstrantach gniew, wręcz jadowitą furię. Widziałem ją w ich oczach, w ślinie strzykającej z ich ust i w sposobie, w jaki trzymali swoje transparenty. Jakby nieśli broń. Ich hasła mówiły o miłości, ale skandowali je z nienawiścią w głosie.” Moje wrażenia po lekturze książki Kredziarz, C.J. Tudor, która to miała premierę 28.02.2018.
„Nie uważam się za alkoholika. Tak samo jak nie sądzę, żebym był uzależniony od gromadzenia. Jestem człowiekiem, który lubi się napić i kolekcjonuje przedmioty.”

Moje wrażenia po lekturze książki Kredziarz, C.J. Tudor, która to miała premierę 28.02.2018.

„- Przyjaciele, co? Więcej z nimi problemów niż korzyści. Chociaż i tak lepsi niż rodzina.
– Coś w tym jest – mówię ostrożnie.
– Serio. Przyjaciół zawsze można odciąć. Rodzina nigdy cię nie opuszcza i tylko wiecznie miesza ci w głowie.”

Moje wrażenia po lekturze książki Kredziarz, C.J. Tudor, która to miała premierę 28.02.2018.

„Moje życie określają rzeczy, których nie zrobiłem i nie powiedziałem. Myślę, że wielu ludzi ma tak samo. Nie zawsze definiują  nas nasze osiągnięcia, bywa, że ważniejsze są zaniedbania. Nie tyle kłamstwa, ile prawdy, które postanowiliśmy przemilczeć.”

Moje wrażenia po lekturze książki Kredziarz, C.J. Tudor, która to miała premierę 28.02.2018.Jedno miasto, ci sami ludzie i wydarzenia, które mocno wpłynęły na ich życie. Autor na przemian przedstawia nam to co działo się w 1986 i 2016. Dzięki czemu dobrze poznajemy bohaterów, ale nie ma pełnego obrazu. W sumie nie wiadomo czego się spodziewać, a kolejne wydarzenia wprowadzają tylko większe zamieszanie. Wiadomo kto zginął, ale potencjalnych sprawców jest wielu, każdy typuje inaczej, zakres wiedzy poszczególnych bohaterów mocno się różni. A jeszcze więcej faktów przez lata było przemilczanych i mimo upływu lat, nadal nie są chętnie ujawniane.


Moje wrażenia po lekturze książki Kredziarz, C.J. Tudor, która to miała premierę 28.02.2018.


Jest klimatycznie, jest intrygująco, napisana fajnie lekko, ciągnie przez kolejne strony, ale jak przerwę to nie jest tak, że o niej myślę, a zakończenie wcale nie jest takie oczywiste. Mam wrażenie, że to wszystko nie jest tak wyraziste, jakbym chciała, czegoś zabrakło, poprawnie, ale jakoś tak płasko. Niby nie mam się do czego przyczepić, ale nie czuję, żeby mnie porwała. Skończyłam czytać i czuję niedosyt, choć bynajmniej nie dlatego, że chciałabym ciąg dalszy lub żeby książka była bardziej rozbudowana. Nie czuję, że czas na nią poświęcony, był czasem straconym, ale to jedna z tych książek, o której zaraz zapomnę. Tylko ta okładka będzie mi długo siedziała w pamięci.


Moje wrażenia po lekturze książki Kredziarz, C.J. Tudor, która to miała premierę 28.02.2018.

 Jeśli macie ochotę poczytać więcej, pisała o niej Sylwia testuje i radzi:
„Jak dla mnie to jeden z lepszych kryminałów jaki miałam okazję przeczytać, potrafi swoją fabułą wciągnąć, przenieść się w klimat tamtego gorącego lata w 1986 roku…”

Moje wrażenia po lekturze książki Kredziarz, C.J. Tudor, która to miała premierę 28.02.2018.Wydawnictwo Czarna Owca

Trochę nowości ? Jak to jest, że wchodzę do @kosmeteriagdynia tylko po #hydrobase z @paese.cosmetics a wychodzę z całą siatą ? Te sole z @fito_kosmetik_ są świetne ? Kto czytał już Kredziarza? ? Okładka mi się mega podoba, a i recenzje tylko pozytywne czytałam ? #kosmeteria #kosmeteriagdynia #paese #fitokosmetik #kredziarz #cjtudor #czarnaowca #wydawnictwoczarnaowca @wydawnictwoczarnaowca
Post udostępniony przez Mama z różową torebką (@mamazrozowatorebka) Lut 26, 2018 o 10:21 PST
Tags: No tags