Brandon Mull – Baśniobór – II – Gwiazda wieczorna wschodzi

Moje wrażenia świeżo po przeczytaniu 2 tomu Baśnioboru, czyli Gwiazda wieczorna wschodzi, Brandon Mull.

Tyle się nasłuchałam, że ta seria jest świetna, ale jakoś pierwszy tom mnie nie porwał, choć potencjał miał. Jednak jak już przeczytam jedną z wielu części to zawsze mnie korci, żeby sprawdzić kolejną. A tym bardziej, że podobno każda kolejna książka jest lepsza. Czy rzeczywiście tak odebrałam 2 tom?


Moje wrażenia świeżo po przeczytaniu 2 tomu Baśnioboru, czyli Gwiazda wieczorna wschodzi, Brandon Mull.

Koniec spokojnego roku szkolnego, a już zaczyna robić się wesoło. A w klasie Kendry pojawia się nowy kolega Casey, który z miejsca podbija serca koleżanek. One nie widzą tego co Kendra, paskudnego goblina, który zaczyna mącić. Na szczęście na horyzoncie pojawia się pomoc, znajomy, znajomego dziadka, do którego nagle dodzwonić się nie można. Jest sposób, żeby pozbyć się Casey’a, ale tylko Seth może zdobyć statuetkę, która pomoże się go pozbyć.

Pojawia się wiele nowych postaci, golem ze słomy, sfinks, wampirzyca, ożywieniec. Ale nie zabraknie też dobrze znanych z poprzednich części diablików, najad, satyrów i wielu innych.

Dzieje się dużo, bywa mrocznie. Chęć pomocy kończy się zawsze tarapatami. Niby fajnie, szybko, sprawnie, a jednak zdarzają się dłużyzny, zbędne opisy, a z drugiej strony urywane wątki i przeskoki o kilka kroków do przodu. Ciut za dużo chaosu, który niweczy płynność akcji. 

Odrobinę się z nią męczyłam, ciut mnie nudziła, a jednocześnie miejscami mnie porywała i przenosiła kilkadziesiąt stron dalej. 

Czuję niedosyt, czegoś mi tu zabrakło, a może właśnie o kilkadziesiąt stron było za dużo. Po jej skończeniu, mam ochotę sięgnąć po kolejny tom. Niby jest lepiej, a jednak nie jest. Ale już mnie wciągnęła, kupię kolejny tom. 

Gdybym była o te 2 dekady młodsza, pewnie doceniłabym ją bardziej i chyba właśnie dla takich wczesnych nastolatków bym ją polecała. Jest na tyle fajna, że zostaje w domu, nikomu jej nie oddam. Coś czuję, że za kilka lat mój syn sięgnie po nią z przyjemnością. Choć najpierw podrzucę mu Harrego, a potem Percego.
Moje wrażenia świeżo po przeczytaniu 2 tomu Baśnioboru, czyli Gwiazda wieczorna wschodzi, Brandon Mull.
Tags: No tags