Botanic Skinfood – Bogaty krem pod oczy

Botanic Skinfood - Bogaty krem pod oczy
Botanic Skinfood – Bogaty

Kupiłam, bo Hania Knopińska była zadowolona z ich używania. A ja akurat miałam gorszy dzień, wpadłam do Natury i nawet były na promocji. Ze względu na swoje zapasy, nie chwyciłam całej serii, ale chyba całkiem przyzwoite produkty na próbę wybrałam, bo esencję, maseczkę i właśnie ten .

Botanic Skinfood - Bogaty krem pod oczy
Botanic Skinfood – Bogaty

Inne kremy pod oczy, jakich używałam:

Botanic Skinfood – Bogaty

Botanic Skinfood i moje wrażenia:

Jeśli wpadasz do mnie, pewnie zauważyłaś, że obsesyjnie szukam idealnego kremu pod oczy. Niby już tracę nadzieję, a jednocześnie szufladę potencjalnych cudów pełną mam.

Mimo, że to bogaty krem, to konsystencję ma raczej lekką, może nie wodnistą, nie żelową, ale bardziej emulsyjną. Więc już na wstępie uznałam, że jedynie na dzień ma szansę się spisać. Zapach ma delikatny, przyjemny, ale nienachalny, co zawsze jest plusem przy moich wrażliwych oczach.

Fajny słoiczek, aż 30 ml, co akurat jest dla mnie podwójną wadą. 30 ml przy kremie pod oczy to bardzo dużo produktu, klasyczna 15 starcza na długo. Co oznacza, że długo będziemy dopuszczać powietrze i wsadzać paluchy do kremu, który trafia na tak wrażliwą skórę, a tym bardziej pod oczy. Ręce przed nałożeniem kremu pod oczy zawsze myję, do wyjęcia kremu używam szpatułki, porządnie dokręcam słoiczek i jestem jedynym jego użytkownikiem.

Botanic Skinfood - Bogaty krem pod oczy
Botanic Skinfood – Bogaty

Ale czy to oznacza, że mi się tam nic nie namnoży?

Zwłaszcza przy tej podwójnej ilości kremu. Nie jestem przekonana. Wolałabym choćby tubkę lub mniejszą pojemność. Nawet jeśli przez to cena wzrośnie. A Wy co o tym myślicie?

Krem rozprowadza się jak marzenie. Sunie cudnie po skórze bez potrzeby, rozgrzewania, nie ciągnie jej podczas aplikowania. Wchłania się szybko, choć to też w dużym stopniu zależy od ilości produktu. Jak nałożę go więcej to nie wchłonie się w całości i zostawi białe smugi, które bez problemu można rozetrzeć. Choć to dotyczy raczej skóry poza oczodołem, gdzie skórę mam tłustą do normalnej.

Natomiast skóra pod okiem jest przesuszona, choć pewnie lepiej opisze ją słowo odwodniona. Cienka, wręcz papierowa, pomarszczona, choć nie ze względu na wiek, a własnie odwodniona, co tu szczególnie jest uwidocznione. Oczy są głęboko osadzone co dodatkowo podbija duże i ciemnobrązowe cienie.

Botanic Skinfood – Bogaty

A co robi?

To bardzo dobry krem początkowy dla posiadaczek młodej skóry lub dla tych z Was, które nie mają skóry wymagającej. Trochę nawilża, trochę odżywia, trochę napina, minimalnie natłuszcza, tworzy delikatną powłoczkę ochronną. Czyli bardzo dobry krem bazowy, uniwersalny.

Nakładany na dzień, bez problemu zgrywa się z kolorówką, której w tym czasie używałam, a ja sporo mieszam. Jednak w tej okolicy nie używam, a raczej staram się nie używać ciężkich kamuflaży, zastygających korektorów i mocno utrwalających, a tym bardziej matujących produktów. Więc trudno mi powiedzieć czy wystarczy pod mega tapetę. A jednocześnie mogę napisać, że nawet przy większej ilości nic mi szczególnie pod okiem nie jeździ.

Botanic Skinfood - Bogaty krem pod oczy
Botanic Skinfood – Bogaty

Czego nie robi?

Nie zapycha, a skórę mam na to podatną i bywa, że , którym wyjadę poza oczodół, potrafi to zrobić. I potem mam bombę na skroni, przy nosie, czy na kości jarzmowej. Nie migruje do oczu, więc spokojnie mogę go nakładać bliżej, bo lekko zastyga. Co dla mnie jest ogromnym plusem, po nałożeniu pielęgnacji, mogę sobie spokojnie poczytać. Nie uczula, nie podrażnia, a oczy mam bardzo wrażliwe.

Botanic Skinfood - Bogaty krem pod oczy
Botanic Skinfood – Bogaty

Podsumowując:

Przyjemny, niedrogi, dosyć łatwo dostępny, w podwójnej pojemności, nie robiący krzywdy, podstawowy . Nie jest może najlepszym kremem pod oczy, jaki miałam, ale też nie mam za bardzo na co narzekać. Jeśli Cię korci to warto dać mu szansę.

Botanic Skinfood - Bogaty krem pod oczy
Botanic Skinfood – Bogaty