Biały Jeleń – PREbiotic i PRObiotic


Już jakiś czas temu je zamówiłam, lubię tą markę, naprawdę mi się sprawdza. Od lat kupuję, <emulsję do higieny intymnej>, która jest zdecydowanie moim ulubieńcem, wśród tych kosmetyków. Ale używam też płynów do parania, dla synka od urodzenia tylko w nich piorę. Płyny do mycia naczyń, mydła w płynie, później był płyn micelarny, który jako jeden z nielicznych nie podrażniał mi oczu. Małymi krokami sprawdzam ich produkty i narzekać na większość nie mogę. Tak więc przy kolejnym większym zamówieniu, skusiłam się także na kilka produktów pielęgnacyjnych, których jeszcze nie używałam.
PREbiotic – oczyszczanie – hipoalergiczna emulsja do mycia twarzy

“WSKAZANIA:

• skóra wrażliwa, podrażniona, z oznakami zmęczenia

DZIAŁANIE:

• oczyszcza i usuwa nadmierną warstwę lipidową skóry, nie wysuszając jej

• przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji

• wpływa korzystnie na kondycję skóry twarzy, poprawia jej wygląd

• chroni przed negatywnym wpływem środowiska

SKŁADNIKI AKTYWNE:

• ekstrakt z czerwonej koniczyny -działa przeciwutleniająco i ujędrniająco

• alantoina -działa łagodząco na skórę

• ksylitol i laktitol -naturalne prebiotyki utrzymują prawidłową równowagę ekosystemu mikroflory skóry.”

Tyle producent.

Trochę rzadsza konsystencja ich mydełek do rąk, bardzo przyjemna, opakowanie z pompką bardzo poręczne. Starcza na około miesiąc, używałam raz dziennie plus myję w niej beauty blender codziennie i pędzle. Delikatnie się pieni, dobrze myje, delikatnie. Pachnie jak mydło, co dla mnie jest minusem, choć nie jest to ciężki i długo utrzymujący się zapach. Ściąga mi skórę po umyciu, ale w sumie, chyba nie trafiłam na taki, który tak nie robił, więc zawsze w pogotowiu mam <wodę termalną Uriage>. Nadaje się do współpracy z szczoteczkami z Biedronki. Czyli przyzwoity produkt do mycia twarzy. Cena 13,84 zł za 200 ml. Pewnie kiedyś jeszcze do niego wrócę.

PRObiotic – innowacja – specjalistyczna emulsja do higieny intymnej

“Innowacyjne kosmetyki Biały Jeleń PRObiotic wykorzystują bezpieczne i pożyteczne dla zdrowia probiotyczne mikroorganizmy. Kosmetyki z probiotykami w momencie nałożenia na skórę pomagają utrzymać równowagę mikrobiologiczną skóry przez co wspomagają łagodzenie podrażnień, regenerację skóry oraz odporność na zewnętrzne czynniki drażniące.

DZIAŁANIE:

utrzymuje higienę i pielęgnuje miejsca intymne, utrzymuje naturalną równowagę immunologiczną skóry miejsc intymnych, zmniejsza ryzyko występowania infekcji i korzystnie wpływa na błony śluzowe, zapewnia komfort i długotrwałą świeżość, łagodzi objawy podrażnień typu pieczenie i świąd.

DZIAŁANIE Bacillus Subtilis

regularne stosowanie powoduje sukcesywne zasiedlanie miejsc intymnych bakteriami probiotycznymi zapobiegając rozwojowi organizmów chorobotwórczych, dodatek kwasu mlekowego oraz obecność szczepu probiotycznego obniża pH co zapobiega rozwojowi organizmów patogennych, łagodzi podrażnienia miejsc intymnych, wspomaga leczenie infekcji grzybiczych.”
Tyle producent.

Przyjemna lekka konsystencja, typowa dla ich emulsji, co bardzo lubię. Dobrze się rozprowadza, wydajna, mam wrażenie, że zapach jest delikatniejszy niż, przy emulsji do mycia twarzy. Dobrze myje, niezależnie od dnia miesiąca, nie podrażnia, nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych. Bardzo dobra emulsja do higieny intymnej, utrzymująca wysoki poziom wszystkich poprzednich wersji, które używałam. Nie planuję zmieniać produktów do higieny intymnej z tej marki na inna, świetnie mi się sprawdzają. Cena 18,30 zł za 265 ml.