Barwa Naturalna – Regenerująca odżywka jajeczna

Barwa Naturalna - Regenerująca odżywka jajeczna
Barwa Naturalna – Regenerująca odżywka jajeczna

Odżywka jajeczna … moje włosy nie lubią szczególnie protein. A przynajmniej do tej pory nie miałam szczęścia trafić na taką odżywkę proteinową, którą moje włosy by lubiły. Przynajmniej od kiedy zaczęłam zwracać uwagę na PEH, a to wcale nie trwa tak długo. Tą odżywkę jajeczną kupiłam w Na piękne włosy, w sumie dlatego, że była w zakładce proteinowe oraz była niedroga. A co z tego wyszło?

Obietnice ze strony producenta:

Regenerująca odżywka jajeczna. Receptura oparta na dobroczynnym działaniu wyciągu z protein jajka, które przywracają intensywność koloru oraz łagodzą drażniące działanie składników myjących i koloryzujących dla skóry głowy. Właściwy poziom nawilżenia i rekonstrukcję zmęczonym oraz przesuszonym końcówkom włosów zapewnia obecność naturalnego oleju migdałowego. Odżywka inspirowana domowym zabiegiem regenerujących maseczek jajecznych, które nadawały włosom lśniący i zdrowy wygląd. Zwieńczeniem receptury jest odżywczy kompleks witamin, który regeneruje włosy oraz skórę głowy zmęczone zabiegami fryzjerskimi oraz mechanicznym suszeniem i prostowaniem włosów.

Sposób użycia:

Niewielką ilość nałożyć na umyte końcówki włosów i delikatnie wmasować. Pozostawić na kilka minut, a następnie spłukać.

Skład (INCI):

Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Hydrolyzed Albumen, Glycerin, Panthenol, Biotin, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Cetrimonium Chloride, Bioflavonoids, Pyridoxine HCL, Propylene Glycol, Polysorbate 20, Parfum, Hexyl Cinnamal, Citric Acid.

Cena: 8,49 zł za 200 ml.

Inne odżywki, które w ostatnim czasie zużyłam i opisałam:

Barwa Naturalna - Regenerująca odżywka jajeczna
Barwa Naturalna – Regenerująca odżywka jajeczna

Odżywka jajeczna i moje wrażenia:

Od pierwszego użycia mnie zaskoczyła. Niby to zwykła lekka odżywka, którą bez problemu daje się rozprowadzić po włosach. Ani nie pachnie, tak żeby zwracać uwagę z pozytywny, tudzież negatywny sposób. Co w sumie dla takiego wrażliwca jak ja już jest plusem. Nie ma dziwacznego koloru, który mógłby blondynki straszyć. Zwyklak?

Miałam wrażenie, że to lekka odżywka emolientowa, z tych o średniej mocy. Czuć wygładzenie, którego ostatnio znowu potrzeba mi więcej. A jednak stosowana średnio raz w tygodniu, pięknie unosi mi włosy i likwiduje objawy przeemolientowania, które nie jest u mnie super częste, ale zdarza mi się. Już nie mówiąc, że włosy nabierają objętości, życia, odbicie od nasady jest znaczące i długotrwałe. A pisze to ktoś kto ma wieczny przyklap i objętość stara się walczyć.

Dodatkowo ta odżywka jajeczna …

Nie uczula, nie podrażnia, nie zapycha mojej wrażliwej skóry głowy. Co więcej nie kombinowałam z nią i nie unikałam kontaktu ze skórą głowy. Nic złego mi nie robi, a używając jej raz w tygodniu, na trochę mi starczyła. Przez co tym większą ochotę mam na zakup całej serii.

Przeglądając obietnice producenta odżywka jajeczna …

Przywracać intensywność koloru i rzeczywiście takie mam wrażenie, co prawda jednodniowe, ale włosy wyglądają na mniej wypłowiałe. Łagodzić drażniące działanie składników myjących i koloryzujących dla skóry głowy, moja wrażliwa i wiecznie rozdrażniona skóra potwierdza ten fakt. Właściwy poziom nawilżenia i rekonstrukcję zmęczonym oraz przesuszonym końcówkom włosów. Nawilżenie tak, rekonstrukcja do pewnego stopnia, bo z moimi końcówkami nie ma szans, ale od czego jest olejek na końcówki. I oczywiście doraźnie. Lśniący i zdrowy wygląd, tak.

Podsumowując:

Uwielbiam ją! Co tu dużo pisać. Robi to co ma robić i to co od niej oczekuję. Uzupełnia moją pielęgnację włosową o ten element PEH z którym miałam największe problemy. Cena jest atrakcyjna, dostępność nie utrudniona. Kupię ponownie i sprawdzę pozostałe odżywki w Barwy Naturanej.