Anwen – Eco Hairbrush – Szczotka do włosów biodegradowalna

Anwen - Eco Hairbrush - Szczotka do włosów biodegradowalna
Anwen – Eco Hairbrush – Szczotka do włosów biodegradowalna

Przez lata migała mi wśród polecanych, oczywiście tak na serio zapragnęłam ją mieć, jak była prawie niedostępna. Ale znalazłam ją przez przypadek w fajnym, ale nieistniejącym już sklepie. Ostatnie lata to jakieś szaleństwo, jeśli chodzi o zmiany. Wydaje mi się, że nie jest już dostępna w ofercie Anwen, ale sporo niemal identycznych widziałam.

Obietnice ze strony E-Melissa.pl:

Wskazania:
Anwen Eco Hairbrush Szczotka do włosów biodegradowalna przeznaczona do codziennego rozczesywania pukli. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Właściwości:
Szczotka ma spiralny kształt i elastyczne, nylonowe igiełki, dzięki którym łatwo rozczesuje włosy. Nie powoduje dodatkowych zniszczeń. Nadaje się do:

  • rozczesywania na sucho i mokro,
  • wczesywania masek oraz odżywek,
  • masażu skóry głowy,
  • rozczesywania włosów u dzieci.

W odpowiednich warunkach szczotka ulega biodegradacji w ciągu 5 lat.

Skład:
Materiał biodegradowalny 95%, nylon 5%.

Stosowanie:

Dokładnie rozczesać włosy mokre lub suche za pomocą szczotki. Nie jest zalecane modelowanie włosów szczotką przy jednoczesnym użyciu gorącego powietrza.

Anwen - Eco Hairbrush - Szczotka do włosów biodegradowalna
Anwen – Eco Hairbrush – Szczotka do włosów biodegradowalna

Szczotka Anwen i moje wrażenia:

Może zacznę od tego jakie mam włosy, a mam liche, krótkie, bo do ucha, piórka. Kiedyś było ich wiele, ale były cienkie, teraz jeszcze mocno się przerzedziły. Więc szczotka nie musi się przedzierać przez gęstwiny. Najbardziej zależy mi na tym, żeby delikatnie rozczesywała włosy, które mają tendencję do plątania się, bez ich wyrywania. Każdy z nich jest dla mnie na wagę złota. A do tego histerycznie wrażliwa skóra głowy, która też oczekuje delikatności. I ta szczotka to właśnie mi zapewnia.

Poza tym, głównym powodem jej kupienia, był masaż skóry głowy, do którego podobno fantastycznie się nadaje. I to prawda! Wicerka i choćby minutka miziania, cudowny relaks i szansa na porost, bez wkurzania i tak zmęczonej skóry głowy.

Największą zaletą tej szczotki jest jej giętkość. Ugina się naprawdę mocno i dostosowuje się do skóry głowy. Więc do delikatnego masażu jest świetna.

Widziałam wiele zastrzeżeń co do jej trwałości, ale ja nie mogę ich potwierdzić. Moja sztuka, mimo długiego, codziennego używania wygląda jak nowa. Ale rzeczywiście może być za delikatna dla posiadaczek gęstych włosów i pękać. Z jej czyszczeniem też nie mam problemu.

Jeśli tylko wróci do oferty, kupię kilka kolejnych sztuk.

Podsumowując:

Ta konkretna szczotka Anwen to mój ideał. Rozczesuje włosy, nie szarpiąc nawet poplątanych piórek. Nadaje się do masażu wrażliwej skóry głowy. Łatwe czyszczenie. Czego chcieć więcej? Ja więcej nie potrzebuję.